Vaša debnička je prázdna.
  O krok späť

Nestelberger Ovsené Vločky 500 G

Bio
Výberové ovsené vločky z ekologického hospodárstva
1.96 € / ks
- +

Vysoký obsah rozpustnej i nerozpustnej vlákniny robí z ovsených vločiek pokrm, ktorý dokáže zasýtiť na dlhú dobu. Dôvod je prostý, pretože vláknina a  komplexné sacharidy pôsobia ako stabilizátor glukózy. Vláknina prospieva tráviacemu traktu, bojuje proti zápche a zúčastňuje sa na vyživovaní organizmu.

Pravidelná konzumácia ovsených vločiek pozitívne ovplyvňuje hladinu cholesterolu v krvi prostredníctvom omega-3 nenasýtených mastných kyselín. Omega-3 esenciálne kyseliny majú celý rad pozitívnych účinkov. Zabraňujú vzniku krvných zrazenín a pôsobia protizápalovo. Pomáhajú odstrániť menštruačné bolesti a sú pomocným prostriedkom pri pestovaní krásnej a zdravej pleti.

 

Osobne jedávam ovsené vločy na raňajky zhruba 8 rokov. Začal som sladšími variantami rôznych musli. Kedysi som si vločky len zalievalhorúcou vodou a dostal som odporúčanie a minimálne 10 minútové varenie a tak preto si poväčšine vločky varievam. Osobne nemám rád zhom preto si radšej privstanem a čas na varenie raňajok si vždy nechám. Momentálne si robievam ovsenú kašu s vločiek, kokosu, škorice, sušené ovocie (čo mám otvorené najčastejšie goji, horzienka, brušnice, slivky...) a raz za čas aj med. Ten ale pridávam až keď sa celá kaša vychladí aby som nezabil enzými pre ktoré je med taky zdravý a pri vysokej teplote sú zabíjané.