Vaša debnička je prázdna.
  O krok späť

Country Life Sójové Boby 500 G

Bio
Sója v autentickej podobe bôbov v biokvalite. Skúste si z nich vyrobiť domáce sójové mlieko alebo ich využite ako chutnú alternatívu mäsa.
1.97 € / Bal
- +
využitie:

sójové mlieko - cez noc namočené bôby môžete rozmixovať s čerstvou vodou, potom zmes varte asi 15 minút, počas varenia odoberajte penu, nakoniec sceďte cez sitko a hotové mlieko skúste dochutiť medom alebo vanilkou
príloha - bôby môžu slúžiť ako chutná príloha
šaláty - nebojte sa uvarené a vychladnuté sójové bôby pridať napríklad do zeleninových šalátov
náhrada mäsa - vo vašich klasických receptoch ako treba guláš, bude sója výbornou náhradou mäsa
Sója je asi meter vysoká rastlina s struky, v ktorých sa nachádza sójové bôby. Jedná sa o jednu z najstarších kultúrnych plodín. Pôvodne pochádza z Číny a pestovala sa už viac ako 2000 rokov pred naším letopočtom. Sóje vyhovuje teplejšie podnebie trópov a subtrópov. Vyrába sa z nej tofu, tempeh, sójovej omáčky, miso, natto, rôzne sójové nápoje, jogurty, nátierky i údeniny. Okrem toho sa v priemysle využíva aj na výrobu bionafty, kozmetických prípravkov, olejov, mydiel a plastov.

Tento produkt ocenia predovšetkým spotrebitelia so záujmom o ekologické poľnohospodárstvo a udržateľný systém hospodárenia. Biopotraviny vždy prechádza systémom kontrol a certifikácie, ktorý zabezpečuje ich kvalitu a umožňuje im niesť toto označenie.

zloženie
Sójové bôby *. Môže obsahovať stopy lepku, arašidov, orechov a sezamu. * Produkt kontrolovaného ekologického poľnohospodárstva
alergény
sója

skladovanie
Skladujte pri teplote do 25 ° C a relatívnej vlhkosti vzduchu do 70%.

 

Výživové údaje na 100 g

Energetická hodnota 1 353 kJ / 323 kcal

Tuky: 18,1 g z toho nasýtené mastné kyseliny: 3,0 g

Sacharidy: 6,3 g z toho cukry: 6,2 g

Bielkoviny: 33,7 g

Soľ: 0,01 g