Vaša debnička je prázdna.
  O krok späť

Banány (Bio) Kg

Bio
pochádza z Fair Trade a ekologického hospodárstva
3.58 € / kg
- +

Banány ako ovocie spolu s jabĺčkami sú najpopulárnejšie a najviac konzumovaným ovocím. Hlavným dôvodom je, že sa dajú konzumovať kdekoľvek a kedykoľvek. Veľmi dobre chutia deťom i dospelým, sú v originálnom obale, preto nie je problém mať banán alebo jabĺčko so sebou.

Patria k zdravej a racionálne výžive, sú bohaté na sacharidy, vlákninu, draslík, vitamíny a zdravie chrániace fytochemikálie. Zrelé žlté banány obsahujú cukry ako je sacharóza, glukóza a fruktóza. Nedozreté zelené banány pre zmenu obsahujú veľké množstvo škrobu, ktorý je ťažko stráviteľný a môže zapríčiniť plynatosť a až poruchy trávenia.

Ich zloženie pozitívne pôsobí pri srdcových chorobách, vytvárajú energiu v srdcovom svale
spomaľujú postup artériosklerózy a zabraňujú prípadnému infarktu. Znižujú hladinu cholesterolu, serotonín rozširuje cievy, pôsobí ako antidepresívum. Konzumácia banánov je vhodná pri anémii stimuluje hemoglobín v krvi. Pomáhajú pri hnačkách.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Banán pozná asi každý. Je ľahko prenosný a preto je jednoduché si ho zobrať zo sebou. Ja osobne mám banán veľmi rád a skôr preferujem prezretejší. Často si ho zoberiem ako snack keď idem niečo robiť a viem že nebudem mať prístup k jedlu. Veľmi mám rád aj banánové maffiny ktoré raz za čas robievam.