Vaša debnička je prázdna.
  O krok späť

Bataty (Bio) Kg

Bio
pochádza z ekologického poľnohospodárstva krajina pôvodu: Španielsko Sladký zemiak
7.48 € / kg
- +

Batát alebo batat alebo sladký zemiak je koreňová hľuza povojníka batátového. Obsahuje cukor a škrob. V tropických oblastiach nahrádza zemiaky. Pochádza, rovnako ako zemiak, zo strednej Ameriky. Batáty dorazili do Európy skôr ako zemiaky a v tej dobe mali aj omnoho vyššiu hodnotu. Býva zväčša nepravidelného tvaru, patrí medzi najvýživnejšiu zeleninu vďaka vysokému obsahu nasledujúcich látok:

Betakarotén je rastlinné farbivo pôsobiace proti vzniku niektorých druhov rakoviny. Draslík je minerál, ktorý pôsobí priaznivo na srdcovú činnosť. Konzumácia batátov so šupkou zaisťuje vysoký príjem nerozpustnej vlákniny, ktorá pôsobí proti vzniku zápchy, divertikulózy, hemoroidov a je účinná proti obezite.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Batáty sa priznám sme nikdy doma nejedli a až keď som začal debničkáriť som sa dostal k tejto zeleniny. Osobne si myslím že sú chutnejšie ako obyčajné zemiaky ale keďže ani tie moc nekonzumujem tak ani batáty sa nestali pevnou súčasťou môjho jedálnička. Neviem vám teda odporúčiť nejaký dobrý recept :).