Vaša debnička je prázdna.
  O krok späť

Figy

Slovenské
Zo záhradky.
1.00 € / ks
- +

Sto gramov čerstvého ovocia obsahuje 74 kalórií a vyše 80% tvorí voda. Taktiež obsahuje vitamíny a minerály a to A, B6, C, meď, mangán, draslík, kyselinu pantoténovú (B5), rozpustnú a nerozpustnú vlákninu a rôzne enzýmy. 

6 dôvodov prečo sa figy určite oplatí konzzmovať:

1. Figy sú výborným zdrojom draslíka – minerálu, ktorý pomáha znižovať krvný tlak.

2. Udržujú krvný obeh

3. Vďaka nemalému množstvu vlákniny pomáhajú udržiavať hmotnosť.

4. Znižujú hladinu cukru v krvi

5. Udržiavajú zdravý zrak

6.Výsledky osem ročného výskumu prebiehajúcom na vyše 50 000 ženách, dokázali 34 %-né zníženie rizika karcinómu prsníka pri konzumácii ovocia bohatého na vláknin.

Ako ich skladovať, aby vydržali čo najdlhšie?
Nakoľko čerstvé figy sú jedným z najrýchlejšie sa kaziacich plodov, mali by byť čím skôr skonzumované. Pri uchovávaní v chladničke na papierovej vreckovke v plytkej nádobe (najlepšie vedľa seba) zostanú čerstvé maximálne dva dni. Čím zrelšie plody, tým viac antioxidantov skrývajú. Využitie (aj) v kuchyni
Pred každým použitím je treba figy umyť pod prúdom studenej vody, opatrne odstrániť stopku a dosucha vysušiť. Ideálne chutia v ranných kašiach (kombinácia s obilninami ešte viac zníži riziko karcinómu prsníka), v jogurtoch, ako súčasť mrazených dezertov, v šalátoch (s feniklom, rukolou a parmezánom), so syrom a orieškami, v rôznych šťavách.