Vaša debnička je prázdna.
  O krok späť

Hokkaido Tekvica (Bio) Kg

Bio
cena sa dopočíta podľa váhy (vaha od 700 g až 1,5kg) pochádza z ekologického poľnohospodárstva
5.18 € / kg
- +

Dužina tekvice obsahuje okrem veľkého množstva vody vitamín C a beta-karotén, ktorý sa v ľudskom tele premieňa na vitamín A. Tento antioxidant spolu s ďalším – vitamínom E - bráni poškodzovaniu buniek voľnými radikálmi a predchádza rakovine. Ak žijete vo veľkom meste, potraviny bohaté na vitamín E sú skvelou cestou, ako dostať toxíny z tela.

Vitamíny skupiny B (kyselina pantoténová a niacin) posilňujú cievy a srdce, pomáhajú znižovať krvný tlak aj hladinu zlého cholesterolu. Vitamín B1 (thiamín), posilňuje nervovú sústavu, vitamín B2 (riboflavín) podporuje štiepenie tukov a cukrov, a zlepšuje stav očí a pokožky.

Tekvica obsahuje aj veľa minerálov. Drasík so silným močopudným účinkom vyplavuje z tela prebytočnú soľ, čím zlepšuje stav pri reumatizme a dne. Okrem toho je tekvica bohatá na meď, železo a horčík.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Hokkaido sme tak isto doma asi nikdy nepripravovali. V Kanade som často jedával známi "pumpking pie" a musím povedať že mi chutil. Ešte som sa ho ale doma nikdy neodvážil urobiť :). Čo ale pomerne často robievam je hokkaidová poolievka a dokonca som raz tak zaimprovizoval že som si spravil rizoto moje milované a dal som tam hokkaido. Musím povedať že mi táto kombinácia veľmi chutila. Sám som nečakal že to bude také dobré.