Vaša debnička je prázdna.

Hruškový koláč Naspäť

Publikované
22.11.2013


Potrebujeme:

5 ks pevnejších hrušiek (z)

2 kúsky celej škorice (z)

10 klinčekov (k)

1l vody (v)

250 gr masla (z)

100 gr prírodného cukru (z)

100 g medu (z)

1 vanilkový lusk (z)

6 vajec (z)

muškátový oriešok (k)

soľ (v)

200 g špaldovej múky (d)

1 prášok do pečiva

50 gr kakaa (o)

Ako na to?

Hrušky očistíme a krájačom na jablká rozrežeme na osminky.

Vodu privedieme do varu, pridáme škoricu, klinčeky a chvíľku, 2-3 minúty povaríme. Potom pridáme hrušky. Varíme 1-2 minúty, dávame pozor, aby sa nerozvarili, preto je potrebné použiť pevné hrušky. Ak máte mäkké hrušky, nemusíte ich variť v náleve.

Tortovú nádobu s priemerom 28 cm vytrieme maslom a vysypeme múkou.

Do nádoby na šľahanie dáme zmäknuté maslo, vanilku priečne rozrežeme a ostrím noža zoškrabeme zrniečka, ktoré pridáme k maslu, ďalej pridáme cukor a med a šľaháme, kým sa cukor nerozpustí. Postupne pridávame žĺtka a šľaháme do bohatej peny. Pridáme štipku čerstvo postrúhaného muškátového orieška a štipku soli.

Múku preosejeme spolu s práškom do pečiva. Pridávame po lyžiciach do maslovo-žĺtkovej peny. Potom pridáme preosiate kakao. Nakoniec opatrne vmiešame sneh z bielkov.

Na dno formy uložíme polovicu hrušiek. Nelejeme toľko cesta, aby nám zakrylo hrušky. Uložíme druhú polovicu hrušiek. Vylejeme zvyšok cesta. Rovnomerne ho rozotrieme špachtľou. Formou trošku zatrasieme, aby si cesto sadlo.

Pečieme v rúre vyhriatej na 180° 50 minút. Urobíme skúšku špajľou, ktorú pichneme do cesta, pichajte v strede, kde nie sú hrušky. Pokiaľ je špajľa suchá, koláč je hotový. Ak nie ešte chvíľku pečte. Ak sa vám vršok koláča pripaľuje, zakryte ho alobalom.

Servírujeme:

Hotový koláč necháme chvíľku vychladnúť, potom ho preklopíme na podnos. Necháme úplne vychladnúť. Podávať ho môžeme s kopčekom vyšľahanej smotany.

Viac info na http://www.peterskitchen.sk/