Vaša debnička je prázdna.

Dobrý Jablkový Koláč od Babky Naspäť

Publikované
05.11.2017

Babičkin Jablkový koláč

Pyré z jabĺk (červených)
1 kg červených jabĺk
250 ml vody
1 čl zázvoru
½ čl vanilky
1 čl škorice
1 čl citrónovej šťavy
 

Ďatlovo-orechový crumble
180 g mandlí
100 g vlašských orechov (môžete použiť aj iné orechy)
8 čerstvých ďatlí medjoul

Kokosový krém
1 plechovka kokosového mlieka (dajte kokosové mlieko odležať do chladničky na niekoľko hodín)

  1. Umyjeme si jablká a nakrájame ich na drobné kocky cca 1  - 2 cm. Umiestnime ich na panvicu spolu s vodou, zázvorom, vanilkou a škoricou. Na malom ohni necháme prísť k varu cca 20 minút, pokiaľ sú mäkké.
  2. Na plech si dáme orechy a dáme zapiecť na 150 C na 15 minút. Z ďatlí odstránime kôstky a nakrájame ich a popučíme vydličkou. Orechy nakrájame taktiež. Časť orechov si odložíme na dekoráciu.
  3. Akonáhle sú jablká mäkké, vyberieme ich a pomocou ručného mixéra ich rozmixujeme do jablkového pyré. Primiešame citrónovú šťavu, necháme vychladnúť hmotu.
  4. Z chladničky vyberieme plechovku kokosového mlieka. Za pomoci ručného mixéra vymiešame pokiaľ nezískame nadýchanú šľahačku. Následne šľahačku umiestníme do mrazničky na 10 minút a opäť vymiešame mixérom. Ak si prajete aby šľahačka bola sladšia tak pridajte javorový sirup alebo iné sladidlo potom ako je šľahačka vymiešana.
  5. Do pohára umiestnime na spodok jablkové pyré, ďalej ďatle s orechmi  a na vrch šľahačka z kokosového mlieka. Na vrch na ozdobu posypeme zvyšnými orechmi a ďatlami

Ideálne odložiť do chladnička na 2 – 3 hodiny a následne podávame (to odloženie nie je nutné ? ak nevydržíte tak ako my )

ZDROJ: GreenKitchenStories (http://www.greenkitchenstories.com/grandmas-danish-apple-cake/)