Vaša debnička je prázdna.

Bio Jablká vs. jablká zo supermarketu, záleží vôbec natom? Naspäť

Publikované
25.04.2017

Jablká sú skvelé ovocie a určite by nemali chýbať vo vašom košíku a na vašom tanieri. Ale aké jablká si vybrať, keď už sme pri tom. Bio jablká alebo lacnejšiu verziu zo supermarketu. Záleží vôbec na tom?

ČERSTVOSŤ JE NAJDÓLEŽITEJŠIA
V prvom rade, najdôležitejšie vôbec je sa rozhodnúť si vybrať zdravé a čerstvé jablko z pomedzi iných druhov rýchlo-potravín. Vláknina a vitamíny v jablku vám dodajú viac potrebných látok ako môžete napríklad získať z balíčka chipsov...Takže ak aj máte po ruke na výber jablko alebo chipsy v supermarkete, radíme uprednostníť jablko, bez ohľadu z akého zdroja je.

ĎALEJ, VYBERAJTE MENEJ PESTICÍDOV


 Vedeli ste, že jablka patria medzi najviac striekané druhy ovocia.

Veríme, že sú potraviny, ktoré nie je nutné konzumovať v bio kvalite, pretože sú dobré také aké sú a jednoducho už nebudu lepšie. Avšak na druhej strane cítime zodpovednosť a povinnosť vyberať práve tie druhy ovocia a zeleniny, ktoré patria medzi najviac postrekované produkty práve v bio kvalite a tak zaručiť to, že potraviny sú vypestované bez použitia pesticídov a chemických látok. Jabla sa radia spolu s paradajkami, stonkovým zelerom, listovou zeleninou medzi najviac striekané plodiny, tak pokiaľ môžete vyhnite sa ím. 

PREČO SÚ PESTÍCIDY ŠKODLIVÉ
Pesticídy nie sú škodlivé v malých dávkach v ktorých ich konzumujeme ak zjeme napríklad ovocie, zeleninu. Avšak ostáva nezodpovedané, čo sa stane s ľudským telom, pokiaľ je vystavované takémuto ovociu niekoľko rokov. Dané látky môžu výrazne skomplikovať zdravie každého jedinca. Povedzme také jablka, počas celej doby zrenia sú ošetrované a striekané niekoľko desiatok krát, aby jablko získalo svoju veľkosť a bolo bez chyby. Avšak to bezchybné jablko v sebe ukýva niečo čo bolo naň nanášané niekoľko desiatok krát. 

6 DÓVODOV PREČO SI VYBRAŤ BIO
1. pesticídy sú toxické, práve preto sa používajú aby zabili všetko živé na ovocí
2. ľudia ktorí zbierajú takéto ovocie sú vystavovaní veľkému vplyvu takýchto látok pri zbere
3. Bio jablká chutia viac prirodzenejšie a chutnejšie
4. Bio jablká sa dajú nakúpiť celkom výhodne. Stačí správne vyberať a orientovať  sa na trhu.
5: Je to zdravé ovocie plné vlákniny, vitamínov s nízkym podielom cukru
6. Jablka môžete konzumovať na viacero spôsobov - čerstvé, pečené, na koláči...
 

Kúpte si teraz zvýhodnené balenie BIO Jabĺk 1 kg (rôzne sezónne druhy ako Gala, Arlet, Golden) za 2,99 Euro

PONUKA TU: http://www.debnickari.sk/ba/1580-mix-bio-jablk-arlet-gala-golden-1-kg