Vaša debnička je prázdna.

Glazúrovaný losos Naspäť

Publikované
16.10.2013

Potrebujeme:

¼ pohára trstinového cukru

2 PL sójovej omáčky

1 pohár rýže (použil som bielu dlhozrnnú)

1/3 syru napr. Balkánsky

Brokolica pol hlavičky (na 2 poháre)

Losos 2 ks filety

1 veľká červená cibuľa nakrájaná na väčšie kúsky

Olivový olej, soľ, čierne korenie

Ako na to?

Vymiešame si v nádobe sójovu omáčku a trstinový cukor. Pripravíme si rýžu podľa návodu a vmiešame keď už je ryža urobená uvarenú brokolicu (brokolicu si uvarte, nevarte dlho, pretože ona dojde s rýžou potom, plus pridajte syr rozdrobený). Odstavte zo sporáka. Ak by ste zvolili inú variantu, namiesto ryže je možné si len nakrájať zeleninu-mrkva, petržlen, brokolica. To si dáme orestovať, posolíme, okoreníme a priídame bylinky (podľa dostupnosti aké mate). Pripravoval som recept na oba spôsoby a je chutný aj len so zeleninou ale aj s brokolicovou rýžou.

Následne si dajte do pripravenej nádoby s omáčkou lososa (osolte, okorente) a nechajte stáť približne 1 hodinu. Následne orestujte lososa zprudka na olivovom oleji približe 1-2 minúty. Následne lososa dajte na plech, poukladajte na vrch plátky cibule a dajte zapiecť na 10 minút na 180 stupňov. Po 8-10 minút vytiahnite, použite ešte časť pripravenej omáčky (sója a cukor) a dajte späť ale na gril na približe 2-3 minúty.

Servírujeme:

Na tanier do stredu naložte brokolicovú ryžu a na ňu položte lososa. Ešte môžete použiť časť omáčky na pokvapkanie po vrchu a vychutnajte s vínom Chardonnay Barton & Guestier.