Vaša debnička je prázdna.

Tipy na cuketu Naspäť

Publikované
04.09.2016

Je jemná, šťavnatá avšak stále má neutrálnu chuť. Výhodou je, že aj keď si jej doprajete viac, o svoju figúru sa nemusíte báť. Patrí medzi najdietnejši typ zeleniny. 

Je dobré vedieť, že cuketa má mnoho tvári - či už samotný tvar alebo sfarbenie takto má cuketa niekoľko desiatok druhov. Cukety sú dostupnú celé leto, avšak ich sezóna začína až začiatkom septembra. Ak ste boli doposiaľ zvyknutí na klasiku a to typickú zelenú cuketu, siahnite po niečom novom. Báť sa nemusíte, pretože chuť je vždy neutrálna - to znamená, že ju môžete použiť či už na pečenie, varenie, cestoviny, takmer na čokoľvek. 

Cuketa obsahuje až 95% vody to znamená je dobrou surovinou pri chudnutí. 

Rýchle tipy do kuchyne:

Cuketové placky: Nastrúhajte 2 - 3 ks cukety na drháku, pridajte 1 -2 vajíčko, parmezán, soľ, korenie. Celú zmes premiešajte a opekajte na panvici. 

Cuketová krémová polievka: V hrnci si opražte cibuľu, cesnak a následne 1 - 2 ks cukety. Pridajte kari alebo kurkumu, soľ, korenie a zalejte vodou + mliekom vo vývaženom pomere. Nechajte odpočinúť a následne vymixujte do krémová. Ak chete môžete ešte pridať smotanu na varenie aby ste dostali krémovejšiu konzistenciu.