Vaša debnička je prázdna.

Kakové maslo, čo to vlastne je Naspäť

Publikované
27.04.2016

Čo to vlastne je, to organické kakaové maslo? Kakaové bôby su fermentované a vysušené semená z kakaovníka z ktorých sa vyrába kakaové maslo a sušina. 

Kakaové maslo sa vyrába lisovaním pomletých kakaových kúskov. Maslo sa vyrába zo surových kakaových kúskov. Maslo obsahuje vysoký podiel nasýtenných tukov 

To je proces akým sa kakaové maslo získavá a výhody jeho konzumácie. 

Avšak otázka je, kde použijem kakaové maslo?

Možno ste ani netušili, ale je vynikajúce pri varení v kuchyni. Potrebujete niečo opiecť, použite kakaové maslo. Jeho výhodou je to, že neprebíja ostatné suroviny chuťou, jeho chuť a aróma sú neutrálne. A to som si myslel, že to bude mať niečo spoločné s čokoládou. OMYL. Dôležité je to, že neobsahuje žiaden CHOLESTEROL. Obsahuje menej tukov a kalórií. 

Takže, jedná sa o variantu oleja - zdravšiu, ktorá nemá žiadnu silnú vôňu alebo príchuť. 

Či už sa rozhodnete opekať mäso, zeleninu, na čokoládovú polevu (krajšiu som v živote nevidel) alebo čokoľvek iné na čo ste zvyknutý používať olej, skúste tento zázrak menom kakaové maslo. Napriek tomu, že táto surovina je drahšia ako oleje alebo čokľvek iné, pri jeho používaní sa používa veľmi málo, takže v konečnom dôsledku vám vydrží dlhšie ako keď používame olej, maslo alebo čokoľvek iné.

Vyskúšajte na skúšku 80g masla.