Vaša debnička je prázdna.

Získajme späť "naše" potraviny pomocou ekologického poľnohospodárstva Naspäť

Publikované
21.03.2016

Ako môžeme všetci prispieť k prechodu zo súčasného narušeného potravinového systému na ekologický potravinový systém?

Keď si uvedomíme, každý z nás sa ocitne aspoň 3x za týždeň v obchode a zaoberá sa otázkou čo budem jesť?

Vedeli ste, že takmer pre miliardu ľudí je to bolestivá otázka s ktorou bojujú každý deň. Treba si uvedomiť, že väčšina z nás má to šťastie, že si môže vyberať čo bude jesť a taktiež má príležitosť konať a iniciovať zmenu okolo seba, ak si myslí, že niečo nie je v poriadku.

S narušeným potravinovým reťazcom sa stretávame každý deň či chceme alebo nie. Kľúčom sú potraviny ktoré konzumujeme, ľudia ktorí ich pestujú a spôsob akým ich pestujú. Kríza ktorá je tu, kríza nás všetkých, veľké podniky nám tlačia pod nos samé zľavy, akcie produkty ktoré nemajú žiadnu hodnotu a my sme sa naučili tak počúvať na slovo akcia, že už nás viac nezaujíma kvalita produktu. Treba si uvedomiť, že veľké spoločnosti tento problém začali, avšak ľudia sú ti ktorí podporujú tento problém dennodenne. Je to v tom, že každý z nás si denne vyberá čo si dá na tanier.

Prvý krok je uvedomenie si, že tu nejaký problém je. Druhý krok je, že vezmieme zodpovednosť za potraviny ktoré nakupujeme do vlastných rúk a budeme z nich menej vyhadzovať a znížime spotrebu mäsa.

Tretí krok je na vás.