Vaša debnička je prázdna.

BIO vs. KONVEČNÁ zelenina a ovocie Naspäť

Publikované
14.03.2016

BIO vs. Konvečná zelenina a ovocie

Poznáte tých ľudí: “BIO pestovanie neexistuje je tak isto pestované ako konvečné len striekajú v noci”, “je to zbytočne predražené a je to isté”, “stáči si to utrieť o tričko a už je to BIO o 30% drahšie, len somár by to kúpil“ , alebo a to je moje najobľúbenejšie “ja poznám kamaráta a on pozná jedného farmára a predáva tú istú odrodu aj ako BIO aj normálne a na BIO si dáva vačšiu maržu”.

Je tomu naozaj tak? Nemôžem si pomôcť, ale keď príde v skupine ľudí téma „zdravá strava“ zrazu sa ani nestihenem čudovať a z „ministrov financií“ sa stanú v zlomku sekundy „výživový poradcovia“. Ba čo viac, dokonca sa medzi nimi nájdu aj doktori a odborníci na všetko. Keď sa nejakým nedopatrením dostanete na tému BIO, tak používajú presne frázy, ktoré opisujem hore. 

Zhruba pred týždňom som natrafil na správu Double Dimond o kontrole rezíduí pesticídov. Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky vydala správu k roku 2014 o výsledkov testov, ktoré robila na zeleninu a ovocie. Ako tento test dopadol? Môžete hádať, ale asi si dobre myslíte, že to nebolo nič moc. Máte pravdu a musím povedať že som bol, ale sám prekvapený aké zle to je. 

Dajme si menší kvíz. Koľko percent z 453 vzoriek bolo pozitívnych na pesticídy? Len pre srandu sa na chvíľku zamyslite skúste si tipnúť.

Čo sú pesticídy? V správe sa uvádza toto: 
Prostriedky na ochranu rastlín (PPP, Plant Protection Products)–pesticídy sú všetky zlúčeniny, ktoré sú určené na ničenie alebo potlačenie nežiadúcich mikroorganizmov, rastlín a živočíchov počas produkcie, skladovania, distribúcie a spracovania poľnohospodárskych plodín. Ide o toxické chemické látky pôsobiace na živé bunky organických štruktúr. Miera ich toxicity na konkrétny škodlivý cieľový organizmus patrí k ich základným vlastnostiam. Používanie pesticídov zabezpečuje pestovateľom zvyčajne vyššie výnosy a pozitívny efekt sa prejaví vo zvýšenej senzorickej a nutričnej kvalite pesticídami ošetrených produktov. Farmári a používatelia pesticídov ich však musia aplikovať v súlade so správnou poľnohospodárskou praxou. Veľmi často zostávajú tieto látky ako rezíduá na a v plodinách, a tým môžu predstavovať významné zdravotné riziko pre spotrebiteľov. Európska Komisia prísne reguluje systém povoľovania a posudzovania pesticídov s ohľadom na ich vplyv na životné prostredie, spôsob ich registrácie a používania, nakoľko sa jedná o účinné látky s významnými toxickými vlastnosťami.

Teraz už vieme čo sú pesticídy a možeme ísť vyhodnotiť test. Správna odpoveď znie, že viac ako 68% testovaných produktov malo znaky hore uvedených látok. Mna to osobne veľmi šokovalo. Čakal som, že to bude na hranici 50%, ale 68%??? To je obrovské množstvo. Každý dobre vieme, že kvalita v supermarketoch nie je vysoká, ale takéto číslo som nečakal. Toto číslo znamená, že tri zo štyroch produktov, ktoré ste nakúpili v roku 2014 v supermarketoch boli pravdepodobne ošetrené pri spracovaný látkami, ktoré nie sú pre náš organizmuz vhodné a predstavujú riziko pre spotrebiteľa (ako sa uvádza v správe).

Samotné ovocie je na hranici 90% a zelenina ľahko pod 50%.
Čo ma ešte viac zarazilo je to, že cca 10%  malo stopy dvoch a viacerých pesticídov. U niektorých plodín to percento bolo aj cez 50%, ako napríklad špenát (eu), uhorky (sk), paradajky (eu), kel (eu), fazuľky (3. krajiny) pýtate sa na ovocie? To radšej nerobte tieto vybrané ovocia mali okolo 100% dvoch a viacerých rezidíi pesticídov. Banány (eu), čerešne (sk), grapefruity (3. krajiny), jablká (eu), mandarinky (3. krajiny), pomaranče (eu), hrozno (eu, 3. krajiny). Beriem samozrejme do úvahy, že testy môžu troška skreslovať, ale vzorka cez 500 meraní si myslím je pomerne vierohodná a keď stým vychádza Štátna veterinárna a potravinová správa Slovenskej republiky asi niečo vypovedá a nie je to zaplatený PR článok.

Čo ma trochu potešilo bola informácia, že slovenská zelenina a ovocie dopadla troška lepšie a to iba 27% mali stopy pesticídov. Určite je to lepšie percento ako dovážané ovocie a zelenina, ale niektoré slovenské produkty boli prepadáky (jahody, uhorky, čerešne) jedna vzorka kapusty bola vyhodnotená ako nevhodná.

Bohužial problém je, ale v tom keď som si pozrel priemernú ročnú konzumáciu ovocia a zeleniny na Slovensku a zohladnil som sezónnosť a dostupnosť tak som sa aj tak dostal na číslo, že minimálne polovicu skonzumovanej zeleniny a ovocia je z dovozu. Ak prihliadnem na to, že aj v čase kedy by bolo možno dostatok lokálneho ovocia často nájdeme v supermarketoch aj alternatívu z dovozu a niekedy lacnejšiu, tak si myslím, že je to aj ovela väčšie percento. Vďaka globalizácií a kapitalizmu momentálne dostaneme kúpiť skoro všetko počas celého roku. Či je to správne sa pokúsim rozobrať neskôr.

Teraz nastáva rečnická otázky či máme vôbec teda možnosť niečo stým robiť. Sú len dve možnosti. Prvá je kupovať ovocie a zeleniu o dobre overeného zdroja alebo nakupovať produkty v BIO kvalite. Do testu bola zahrnutá aj BIO zelenina a ovocie ale len v 13 odberoch preto to neberiem ako dostačujúce a výsledky môžu byť skreslené. Ak, ale beriem do úvahy, že každá BIO farma musí prejsť prísnymi testami a sú pomerne často kontrolované, tak iný výsledok by bol skôr šokujúci. Pravda je, ale taká, že všetky testy dopadli z výskytom 0 pesticídov. 

Nesnažím sa byť prvoplánový, že to sem píšem iba kôli tomu aby som si obhajoval BIO pre osobný profit. Myslím si len, že širšia verejnosť o tejto skutočnosti ani nevie. Tak isto som to ani ja zopár dní dozadu bohužial netušil a som vďačný za to, že sa dostala do mojich rúk táto správa. Záver nech si vyvodí každý sám. Každý ma iný rebríček hodnôt a finančné prostriedky, ale momentálna situácia je alarmujúca. Jedno je, ale isté. Pokiaľ to budete nakupovať dovtedy vám to budú obchody ponúkať. Neuvedomujeme si, že za kvalitu sme zodpovední my a nie supermarket. Ten ponúka iba to čo ľudia kupujú. Ak si budeme stále myslieť, že supermarkety sú na vine tak sme na omyle. My tým čo nakupujeme dávame podnet supermarketom. Ak teda začneme nakupovať kvalitu tak ju aj dostaneme. Ak si ale budeme vyberať lacnejšiu alternatívu tak ju tiež dostaneme. Je to na NÁS.
Máme dve možnosti: Buď máme overený lokálny zdroj ktorému môžeme dôverovať alebo potom si treba vyberať nie na základe vzhľadu ale na základe kvality a tu nám garantuje jedine BIO certifikát.

Prajem vám šťastnú ruku pri výbere. Je to lotéria :(

Zdroj:http://www.svssr.sk/dokumenty/potraviny/Sprava_rezidua_pesticidov_v_potravinach_2014.pdf