Vaša debnička je prázdna.

6 Spôsobov ako nakupovať bio bez toho aby ste utrácali veľa Naspäť

Publikované
06.03.2016

Môžeme s určitosťou povedať, že je veľa šumu okolo slova "Bio" . Zatiaľ čo veľa ľudí si uvedomuje nepriaznivý vplyv potravín ktoré sú plné chemických látok, GMO, potravín s antibiotikami a inými podpornými látkami, stále je nás veľa tých, ktorí jednoducho veľmi ťažko znášajú dopad nákupov bio potravín verzus lacnejší nákup produktov, ktoré nie sú najlepšou možnosťou pre nás.

Rozumieme ľuďom, že výber lacnejších potravín je jednoduchší, ak na prvý pohľad nie je jasné prečo by mali siahnuť po potravine, ktorá je rádovo drahšia na pulte.  Taktiež je jednoduché povedať, že ľudia ušetria nákupom bio potravín práve z dlhodobého hľadiska, pretože pri zvýšenej konzumácií potravín plné chemických látok nám hrozia rôzne ochorenia. Toto sú všetko dohady o ktorých je veľmi ťažko diskutovať. A práve preto si myslíme, že najlepšie čo môžeme urobiť je kombinovať nákup bio produktov spolu s produktami ktoré sú lokálne a máme záruku, že sú z lokálneho zdroja. Treba však rozlišovať aj samotný lokálny zdroj, pretože, v dnešnej dobe tu je veľa priestoru na to, že aj na samotných trhoch sa nachádzajú ľudia, ktorí predávajú produkty ktoré sú rovnaké ako tie ktoré nájdete vo veľkých obchodoch.

Tu je 6 spôsobov ako nakupovať, aby ste neutratili veľa peňazí pri nákupoch.

1. Nakupujte Lokálne - poznáte, že pod vami je obchodík, kde predáva človek ktorý má farmu, dodávateľa priamo z farmy tak určite nakupujte u neho. Avšak pamätajte, že všetko čo vyzerá lokálne nemusí byť lokálne. Pozrite si ponuku a vyhodnote to najlepšie pre seba.

2. Pri výbere si všímajte etiketu - zdroj - Pokiaľ nemáte možnosť nákupu od lokálneho zdroja, skúste siahnuť po bio produktoch, ktoré sú lokálneho charakteru - sezónne ovocie, zelenina, bio sezónne potraviny. Treba si uvedomiť aj to, že "farmárske" neznamená to, že to je lepšie ako to obchodné. Aj v obchodoch produkcia je z fariem, ktoré používajú látky na ošetrenie svojej produkcie. Rozlišujte farmárske a farmárske.

3. Vyberajte svoje potraviny s prehľadom - pri súčasnom štýle, sme zvyknutí nakupovať veľa čo znamená aj veľký odpad, pretože niečo nestihneme skonzumovať a následne to vyhadzujeme. Na toto je dobré plánovanie nákupov. Nemusíte každý deň nakupovať, nakúpte 1x kvalitne a tak aby ste nevyhadzovali. To vám umožní nákup na prvý pohľad drahších produktov ale kvalitnejších, ktoré vám vydržia.

4. Vyberajte sezónne - to je to najlepšie čo môžete urobiť. Vieme, že je lákave si dopriať jahody v januári keď stoja len 1.99 Euro. Uprednostnite skôr jablká ktoré sú od pestovateľa, ktoré sú plné chuti. Jahody si doprajte v lete. Takto si zvyknete na variabilitu potravín a pestrosť v jedálničku.

5. Nekupujte pred balené produkty - balené produkty sú produkty, ktoré majú kratčšiu dobu trvanlivosti ako tie ktoré sú voľné

6. Reálne si porovnajte svoj nákup v obchode vs bio produktov. Sú produkty ktoré dokážete kúpiť lacnejšie bio ako tie konvečné. (paradajky cherry ceny obchod - od 0.99 Euro po 1.99 Euro, bio cherry paradajky 1.58 Euro) Tz výhodný nákup určitých produktov ktoré sú vypestované v ekologickom poľnohospodárstve. Nepodceňujte to, že sa hovorí, že bio je drahšie. Neplatí to vždy. Sú obchody, ktoré ponúkajú vždy niečo výhodnejšie, treba len hľadať.

Toto je 6 základných krokov ktoré, sa dajú ľahko dodržiavať a tak si zaručíte, že nakupujete výhodne, zdravo. Skúste ich.

ZDROJ: www.collective-evolution.com