Vaša debnička je prázdna.

Whole Foods sa pokúsil predávať šúpané mandarinky v plastovom obale, vážne? Naspäť

Publikované
05.03.2016

Niekedy je veľmi zaujímavé, čo ľudia dokážu vymyslieť. Je pravda taká, že netreba vymýšľať nové veci, stačí ich vylepšovať, predpokladám, že touto myšlienkou sa riadil aj sveto známy reťazec Whole Foods. 

Vo svojom repertoáry majú vydarené nápady ako: motivácia ľudí si prinášať vlastné tašky do obchodov, aby tak zmierňovali vplyv na životné prostredie, odpad a veci späté v taškami. Musíme priznať, že to je dobrý nápad ako pristupovať voči životnému prostrediu.

Avšak nedávno sa Whole Foods podarilo spraviť krok vedľa. Na svoje pulty priniesli balené šúpané mandarinky. Áno je to presne tak ako počujete. Ošúpané mandarinky v plastikových obaloch. A tento krok priniesol veľkému reťazcu nie najlepšiu reklamu. Ohlas ktorý tým vyvolali bol viac ako veľký. Rôzne fotografie s tweetmi na Twittery a iných sociálnych sieťach zaplavili média, kde sa ľudia čudovali čo to Whole Foods vymyslel. 

To dlho nenechalo na seba čakať a Whole Foods stiahol takúto ponuku z trhu. Uvedomil si, že takéto niečo nie je najlepší spôsob ako proklamovať životné prostredie, naturálne produkty.

Na jednej strane treba vymýšľať nové nápady, ktoré pomôžu zákaznikom ale na druhej strane nie každý nápad je ideálny. 

https://sk.pinterest.com/pin/210965563772906047/

Zdroj: Huff