Vaša debnička je prázdna.

Čo sa stane s vaším telom? Naspäť

Publikované
28.06.2015

Každým dňom máme stále viac a viac na výber z portfólia potravín v obchodoch. Ak si predstavíme niekoľko desiatok rokov dozadu, v obchode nebolo toho toľko na výber, avšak kvalita bola určite vyššia. Dnes máme možnosť si vyberať kde budeme nakupovať - či už sú to supermarkety, špecializované obchody, trhoviská alebo online. Mnoho z nás si vyberá potraviny podľa dvoch kľúčových faktorov a to cena a poloha samotného obchodu. Najmä v dôsledku vyššej ceny ľudia stále nakupujú viac konvenčných produktov v porovnaní s bio produktami. Našli sme zaujímavé video, ktoré ukazuje tradičnú rodinu zo Švédska, ktorá nakupuje konvenčné potraviny neustále. 

Švédsky obchod zrealizoval s touto rodinou test, kde ich poprosil, či by mohli počas obdobia 2 týždňov konzumovať všetko v bio kvalite. Táto zmena bola monitorovaná a zdokumentovaná Švédskym Národným Inštitútom (The Swedish Environmental Research Institute), aby zistila či zmena potravín bude mať nejaký vplyv na rodinu. 

Výsledky sú celkom drastické a určité to stojí za to vidieť, aby ste porozumeli rozdielu medzi konvenčnými produktami a bio produktami. Názor nech si urobí každý z nás po vzhliadnutí tohto videa.

https://youtu.be/oB6fUqmyKC8

Ako ste mohli vidieť na videu, konzumácia bio produktov má dosť toho spoločného s naším zdravím. Áno konzúmacia konvečných produktov je v poriadku, avšak pokiaľ je teľo vystavené tejto strave počas celého života, tak môžeme sa len domnievať, že vznikajúce choroby sú choroby, ktoré majú zárodok práve v potravinách ktoré konzumujeme každý deň.

Určite je na zvážení každého z nás, či si nasledujúci krát kúpime 1kg jabĺk konvečných alebo uprednostníme 0.5kg jabĺk v bio kvalite. 

Zdroj: 

This Is What Happens To Your Body When You Switch To Organic Food