Vaša debnička je prázdna.

Čokoláda ako ju nepoznáme Naspäť

Publikované
17.06.2015

Čo myslíte, odkiaľ pochádza čokoláda? História čokolády (kakaovníka) je sporná. Niektorí sa domnievajú, že kakaovník má pôvod v povodí Amazonu v Brazílii, iní zas myslia, že pochádza zo strednej Ameriky. Čo však vieme určite je, že Cortez, španielský dobyvateľ uvidel u indiánov ako používaju kakaovník na vyrábanie drinku (podobný čokoláde) v danom období.

Účinky pre zdravie
Čokoláda (kakaovník) obsahuje širokú škálu nutričných látok ako vápnik, potassim a železo. Taktiež obsahuje B-vitamín riboflavín. Je pravda, že kalórie z čokolády pochádzajú z tukov (kakaové maslo), avšak jedná sa o zdraviu prospešné tuky (také aké sa nachádzajú v olivovom oleji), ktoré sú vhodné pri dietach.

Prečo konzumovať čokolády s obsahom viac ako 70% kakaa?
Pre spotrebiteľa to znamená, že takáto čokoláda obsahuje väčší podiel kakaa (a kakového masla) a o to menej pridaných cukrov, tukov a iných sladidiel. Vedeli ste, že mliečne čokolády (obľúbené komerčné značky obsahujú od 10 do 35% kakaa) čo znamená, extra kalórie, pridané cukry a podobne.

Vedeli ste?
Podľa neoficiálnych štatistík pracuje v Afrike takmer 50 milión detí práve na plantážach kde sa pestuje kakaovník. Práve preto by ste mali vyberať čokoládu od značiek ktoré bojujú proti takýmto podmienkám ako: Rapunzel, Green &Blacks, Newman s Own Organics, Vivani, EcoExpress a iné. Značky ktoré poznáme najviac sú tie ktoré nerešpektujú základné ľudské hodnoty.

Na porovnanie: Lindt 70% čokoláda 100G (2.99 Euro), Cote d Or Noir Brut 86% 100g (3.19 Euro)

Chcem čokoládu Rapunzel alebo Vivani