Vaša debnička je prázdna.

Galavečer Via Bona Slovakia 2015 Naspäť

Publikované
30.03.2015

Vo štvrtok večer sme sa zúčastnili na galavečeri nadácie Pontis Via Bona Slovakia 2015. Prestížne ocenenie Via Bona Slovakia sa udeľuje za najinšpiratívnejšie projekty v oblasti firemnej filantropie a zodpovedného podnikania za uplynulý rok. Večer plný emócie a nadšenia vám priblížim v mojom krátkom reporte.

Ani neviem akou náhodou, ale keď prišiel mail od organizátora Via Bona Slovakia 2015 či sa nechceme prihlásiť do tejto súťaže ani ma len nenapadlo, že aké rozmery táto akcia môže mať. Samozrejme, nás nemuseli dva krát prehovárať a prihlásili sme sa s našim projektom debničkári. Nejako sme to moc neriešili, pri toľkých starostiach sme to aj vypustili z hlavy až jedného dňa sme obdržali mail, že sme sa dostali do užšieho finále a sme pozvaný na galavečer. Samozrejme nás to potešilo, ale nejako ďalej sme to neriešili. Poznačili sme si to v kalendári vybavili sme nejaké veci ďalšie veci okolo toho, narýchlo sme si to prezreli čo nás čaká a bolo vybavené.

Vo štvrtok 25.3 sme sa dostavili do sály, kde nás už čakala registrácia a prezentácia pri našom stolíku. Keďže sme prišli len tak tak ani sme sa nestihli poobzerať okolo seba, aké známe tváre sú tam. Odprezentovali sme sa, vymenili sme kontakty a ani nevieme ako rýchlo to ubehlo a už sme sedeli v hľadisku. Ako sme tam tak sedeli a konečne sme si vydýchli spozorovali sme niekoľko známi slovenských osobností. Poväčšine išlo o top slovenských manažérov a podnikateľov ako napríklad Luboša Fellnera (zakladateľa BUBO travels), Michala Meška (spoluzakladateľa kníhkupectva Martinus). Galavečer si prišiel pozrieť a podporiť aj súčasný prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Tu som si prvý krát uvedomil, že rozmer tejto súťaže je mnoho krát väčší ako som si myslel. Galavečer začal krátkym hudobným vystúpením a pokračoval príhorovom organizátorky a prezidenta SR. Oba prejavy boli veľmi motivačné a plné uznaniu firmám, ktoré sa zapojili do súťaže. Po príhovoroch bola atmosféra v publikum veľmi príjemná a na rad prišlo prvé vyhodnocovanie cien. Na pódiu sa striedal jeden top manažér úspešnej firmy za druhým. Jak sa tam striedali tak sme sa s kolegom na seba pozreli a prehodili sme zopár slov. Nemohli sme uveriť, že pred dvoma rokmi sme sedeli v našich detských izbách a založili sme tam projekt debničkári prakticky z ničoho. V hlave nám prebehli prvé rozvozy na osobných autách, prvé triedenie v bytoch a podobné kuriozity a teraz sedíme tu medzi slovenskou podnikateľskou elitou. Medzi tými, ktorý zamestnávajú niekoľko tisíc ľudí. Bolo to neuveriteľné a silné si uvedomiť, že pár rokov dozadu sme pozeral prezentácie práve týchto ľudí a teraz sedíme spoločne s nimi v jednom hľadisku a "súťažíme" spoločne o ceny nadácie Pontis. Zvyšok galavečera sme spoločne zo všetkými užili. Na záver zahrala skupina na pódiu pesničku Úsmev od skupiny Modus. Nič by nebolo na to špeciálne, ak by skupina nebola zložená z Andreja Kisku (prezidenta SR), Miroslava Trnku (zakladateľa asi najúspešnejšej slovenskej firmy Eset), Mgr. Richarda Ďurana, PhD. (riaditeľa INESS) a iných úspešných manažérov. Organizátor podujatia pripravil obrovské prekvapenie a video si môžete pozrieť tu. Čo poviete? :)

Vyhrať cenu sa nám síce nepodarilo. Čo sme ale vyhrali bol ten pocit. Ten pocit, že pár rokov dozadu sme chceli vybudovať niečo na čo budeme hrdí a nebudeme sa za to hanbiť. Niečo viac ako len podnikanie za účelom nákupu a predaja. To sa nám asi podarilo. Čo mňa osobne na tomto celom teší najviac je fakt, že sme ešte len na začiatku našej cesty a preto viem, že ceny, uznanie a rešpekt ešte len prídu. Musíme poriadne na našom projekte zapracovať, aby sme sa jedného dňa mohli postaviť na pódium a z hrdosťou prebrať cenu. :)

Ďakujeme naším zákazníkom, že sú stále pri nás aj keď sa niekedy niečo nepodarilo. Veríme, že novinky, ktoré budeme postupne prinášať posunú náš projekt o poschodie vyššie. A to že sa máte na čo tešiť je úplne zrejmé, pretože ideme sa pustiť do niečoho čo tu ešte nikto na Slovensku nerobí. PRETOŽE  MY SME DEBNIČKÁRI A SNAŽÍME SA BYŤ O KROK V PRED :).