Vaša debnička je prázdna.

Karameliz. cvikla a červ. cibuľa na redukcii Naspäť

Publikované
18.08.2014

Zdroj: Food52; Casprezeny.azet.sk; Fullcircle.com

Cvikla je jedinečným zdrojom betalaínov. Táto látka poskytuje jedinečné antioxidačné, protizápalové a detoxikačné účinky. Koncentrácia tejto látky vám pomôže byť fit a zdravý.
Prečo by ste mali siahnúť po cvikle? Možno, že jeden z týchto dôvodov vás presvedčí, pretože jej účinky pomáhajú pri

  • nadváhe
  • problémoch s pečeňou a obličkami
  • prevencii proti rakovine
  • uľahčuje liečbu chrípky
  • na vysoký krvný tlak

Na Karamelizovanú cviklu a červenú cibuľu na balzamikovej redukcii potrebujeme:
1 ks cvikla slovenská z farmy pri Rajke (1 Eur)
1 ks červená cibuľa bio (0,249 Eur)
Potrebujeme ešte 4PL balzamika (červený vinný ocot), 2PL masla (alebo kokosový olej), soľ, korenie

Dajte si na panvicu maslo a rozohrejte panvicu. Následne pridáme na kocky (malé kúsky nakrájanú) cviklu a cibuľu a varte. (TIP: Môžete si cviklu uvariť do mäkka v hrnci vedľa a až následne dať na panvicu). Keď sú spolu orestované (už hotové) pridajte balzamiko, ktoré sa postupne vyparí a ostane vám pekná vrstva okolo cvikly a cibule. (Nechceme aby nám to plávalo). 

Môžete jesť tak, že si to dáte na dobrý bio špaldový chlebík, ciabattu alebo niečo podobné. Taktiež to ide veľmi keď si dáte niečo zelené pod to ako (rukola, červený hlávkový šalát, ľadový šalát) a navrch kľudne môže ísť čerstvý kozí syr.

Ak si zoberiete len cviklu, cibuľu, rukolu (1,99 Eur) a čerstvý kozí syr (5,9 Eur), máte rýchlu večeru a to všetko zdravo, chutne a výhodne (9,13 Eur). Ak sa rozhodnete, tak červenú cibuľu si nemusíte vkladať do objednávky, dáme vám ju zadarmo. Pošlite nám len mail s predmetom: Spravím si cviklu, pretože chcem byť zdravý.