Vaša debnička je prázdna.
  O krok späť

Cesnak (Bio) 100G

Bio
pochádza z ekologického poľnohospodárstva Krajina pôvodu: Rakúsko
1.05 € / ks
- +

Cesnak obsahuje dve základné zlúčeniny a tou je aminokyselina s názvom alicín a enzým na báze bielkoviny zvaný alináza. Alicín je prchavá látka, ktorá prežíva len niekoľko hodín, ale je to silné prírodné antibiotikum - asi jednou päťdesiatinou tak silný ako penicilín.

Cesnak je aj účinným antioxidantom. Obsahuje dokonca viac antioxidačných látok ako vitamíny C a E. Bojuje proti voľným radikálom, ktoré sa do tela dostávajú dýchaním a prispievajú k opotrebúvaniu organizmu. Takýmto spôsobom spomaľuje starnutie a predlžuje život.

 

 

 

 

 

 

 

 

Využitie cesnaku je rôznorodé a každý dobre vie kde ho môže použiť. Ja vám sem naíšem dva tipy ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Jeden tip je na pečený cesnak v alobale. Necháme celý cesnak v šupke a odkrojíme spodnú časť 1-2 mm do cesnaku. Celý cesnak v šupke dajte do alobalu a zabalte ako cukrík. Dajte rozohriať trúbu a pečte 15-20 minút. Je to vážne zaujímavá delikatesa. Odporúčam spraviť aj 10-12 kúskov.

Ako druhý recept ktorý raz za čas využijem je keď sa už cítim že niečo na mňa lezie si pretlačím 2-3 cesnaky do pohára. Nechám odstáť na vzduchu zopár minúr a zalejem vodou a vypijem. Okažite si idem umyť zuby a lahnúť. Niekedy sa môže stať že sa vám začne točiť hlava preto odporúčam si na pár minút ľahnút. Vždy mi to ale pomohlo a nikdy sa choroba naplno neprejavila. Tento recept odporúča doktor Bukovský a myslím si že funguje.